Місія ОБСЄ повідомила про збільшення порушень перемир"я у Широкиному

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні зафіксувала значне збільшення порушень режиму припинення вогню в районі Широкиного і про більше 200 вибухів поблизу міста. Про це йдеться в оприлюдненому у четвер звіті місії за 20 травня.

«Місія ОБСЄ зафіксувала відновлення військових дій у Широкиному пізно увечері 19 травня, артилерійські вибухи були чутні на усьому шляху до Маріуполя.

У звіті зазначається, що на наступний день ситуація не змінилася і представники місії, знаходячись у пукті спостереження за 4,5 км від Широкиного, зафіксували помітне збільшення кількості вибухів, в основному здійснених у результаті пострілів з мінометів калібрів 82 і 120 мм.

»Це стало значним збільшенням (кількості вибухів — ред.) в порівнянні з попередніми днями з в загальній складності понад 200 вибухів зафіксовано впродовж дня",— сказано у звіті.

Також спостерігачі заявили про порушення режиму припинення вогню на і навколо аеропорту Донецька, що не припиняються.

«Місія ОБСЄ спостерігає безперервне порушення режиму припинення вогню в районі аеропорту Донецька»,— зазначили у місії.

Спостерігачі зазначили, що протягом 11-годинного періоду з 7:30 до 18:45 місія у пункті спостереження Обʼєднаного центру з контролю і координації режиму припинення вогню на залізничному вокзалі Донецька чула 176 вибухів, зумовлених, як зазначили в ОБСЄ, пострілами з обох сторін з артилерії і мінометів, а також вибухи із зенітного озброєння і важких кулеметів.

«Місія ОБСЄ оцінила, що вибухи сталися в місцях на заході, північному заході і півночі і на відстанях в діапазоні від 3,5 до 8 км від пункту спостереження»,— йдеться у звіті.

Також спостерігачі зазначили, що, незважаючи на заяви про завершення відведення важкого озброєння, спостерігачі зафіксували переміщення і присутність такого озброєння в районах, що порушують домовленості про лінії відведення згідно з мінськими угодами.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!