Білорусь і Вірменія не згодні з проектом заяви саміту "Східного партнерства" щодо анексії Криму

Перед початком саміту «Східного партнерства» у Ризі окреслилася суперечка щодо формулювання у підсумковій заяві заходу. Білорусь та Вірменія не поспішають різко засуджувати анексію Криму Росією.

Мінськ і Єреван не погоджуються з проектом попередньої заключної заяви, що мали б підписати учасники саміту «Східного партнерства» в Ризі. Про це у четвер, 21 травня, повідомила агенція dpa з посиланням на слова голови комітету із закордонних справ Європарламенту Ельмара Брока. За даними Брока, незгоду Білорусі та Вірменії викликав фрагмент тексту заяви, де засуджується анексія Росією Криму.

На тлі цього Мінськ застеріг від конфронтації. За інформацією агенції, яка цитує заяви представників білоруського МЗС, робота над остаточним текстом кінцевої заяви учасників саміту триває.

Загальне формулювання має зняти напругу

А за даними агенції AFP, що посилається на наближені до організаторів заходу кола, текст заяви, ймовірно, буде змінено. Замість засудження анексії Криму у ньому може зʼявиться узагальнене формулювання, в якому наголошуватиметься на важливості поваги до національного суверенітету та територіальної цілісності.

Крім того, представники Латвії, яка з 1-го січня цього року головує в ЄС, теж налаштовані оптимістично і вважають, що труднощів з текстом угоди не виникне. Як заявив речник міністерства закордонних справ Латвії Іварс Ласіс, йдеться про нормальний переговорний процес. Тож він впевнений, що вдасться досягнути згоди «всіх учасників» і під угодою підпишуться всі, наводить слова представника зовнішньополітичного відомства Латвії агенція AFP.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!