Законопроект про поліцію пройшов перше читання

Народні депутати підтримали в першому читанні законопроект, який передбачає створення в Україні Національної поліції.

За відповідне рішення проголосували 284 народних обранця, передає кореспондент Укрінформу.

Як зауважив під час виступу з трибуни парламенту міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, головним завданням Національної поліції даний законопроект передбачає превентивну та профілактичну діяльність, викриття і розслідування злочинів та адміністративних правопорушень, надання допомоги особам, які її потребують.

За його словами, Національна поліція складатиметься з пʼяти блоків: кримінальної та патрульної поліції, поліції охорони, спеціальної поліції та поліції особливого призначення «Хорт».

Аваков також зауважив, що Національна поліція буде підзвітна не лише уряду, а й громадськості, яка братиме участь у роботі конкурсних комісій з відбору поліцейських та окремих заходах і проектах місцевого рівня.

Крім того, міністр підкреслив, що вперше в законі, а не підзаконних актах, будуть прописані всі поліцейські заходи, включаючи заходи примусу та використання спецзасобів й встановлюватимуться чіткі рамки повноважень, а також буде виписана процедура прийняття органами місцевого самоврядування резолюції недовіри керівникам територіальних органів поліції.

У свою чергу керівник фракції БПП Юрій Луценко зауважив, що підтриманий законопроект визначає чітку структуру поліції, передбачає, що начальника Національної поліції призначатиме Кабінет міністрів за поданням міністра внутрішніх справ, а вже начальник самостійно через конкурсні комісії призначатиме керівників поліції на рівні області та району.

За його словами, відбором поліцейських займатимуться навмисне створені поліцейські комісії. Луценко наголосив, що з поліцейськими укладатимуться контракти — для вищого рівня на 4 роки, для середньої і нижньої ланки — на 2 роки, що, на його думку, унеможливить призначення нових поліцейських з приходом нового керівництва області чи району.

Водночас Луценко розповів, що місцеві ради матимуть змогу висловлювати недовіру будь-якому поліцейському патрульної служби, у тому числі дільничним та співробітникам ДАІ.

«Фактично, ми маємо справу з революційним документом, який докорінно змінить систему української міліції. Ми доходимо до європейської форми національної поліції»,— додав нардеп.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!