Сьогодні у Ризі розпочнеться саміт "Східного партнерства"

У латвійській столиці Ризі у четвер стартує дводенний саміт “Східного партнерства”, під час якого лідери Євросоюзу зустрінуться з представниками країн-партнерів: Україною, Білоруссю, Грузією, Молдовою, Азербайджаном та Вірменією, передає прес-службу офісу президентства Латвії в Європейському Союзі.

Зазначається, що саміт «Східного партнерства» надасть можливість для оцінки прогресу, досягнутого у відносинах між ЄС і східними партнерами з моменту останнього саміту у Вільнюсі, а також для виявлення і початку розробки нової стратегії щодо подальших кроків, які необхідно зробити.

Під час саміту також планується обговорення результатів тимчасового застосування трьох Угод про асоціацію, підписаних з Грузією, Молдовою та Україною, одночасно зміцнюючи звʼязки з Вірменією, Азербайджаном та Білоруссю.

Також повідомляється, що нові проекти, що представляють спільний інтерес — зокрема створення єдиної європейської економічної зони — можуть бути темою для обговорення під час зустрічі на вищому рівні.

Напередодні ризького саміту міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна очікує від саміту «Східного партнерства» отримання чіткої європерспективи та реальних запевнень у можливості запровадження безвізового режиму з країнами Євросоюзу.

Під час саміту у Ризі мають підписати Меморандум про порозуміння щодо третього пакету макрофінансової допомоги від ЄС Україні обсягом 1,8 млрд євро.

Очікується, що українську делегацію очолюватиме Президент Петро Порошенко.

Програма «Східне партнерство» була започаткована у 2009 році. Вона поширюється на шість країн: Україну, Білорусь, Грузію, Молдову, Азербайджан та Вірменію.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!