Країни "Східного партнерства" мають право на "європейську мрію" – Д.Туск

Країни «Східного партнерства» мають право на «європейську мрію», але в найближчій перспективі можна говорити тільки про неформальне зближення. Про це заявив у середу в ефірі радіостанції Еuropa Libera президент Європейської ради Дональд Туск.

Д.Туск нагадав, що до цього часу з усіх країн-учасниць програми тільки Молдавія домоглася безвізового режиму з ЄС.

«Східне партнерство» ще не гарантує вступу до Європейського союзу, тому що сама ідея, мрія про вступ — досить нова. Звичайно, Грузія, Молдова і Україна мають повне право мати цю європейську мрію. З шести країн-учасниць цієї програми Європейського союзу, тільки Молдова отримала і скасування віз для Шенгенської зони, і Угоду про вільну торгівлю",— зазначив Д.Туск, додавши, що поточний рівень співпраці з Молдовою, тим не менш, не гарантує країні вступу до ЄС.

«Неформальне зближення з європейськими стандартами, з європейським культурним і політичним співтовариством може відбутися протягом декількох років, але тільки за наявності цієї мрії та за підтримки європейців»,— зазначив Д.Туск.

Нагадаємо, 21 травня в Ризі відкривається дводенний саміт «Східного партнерства». Програма «Східне партнерство» передбачає політичну асоціацію та економічну інтеграцію Євросоюзу з Азербайджаном, Вірменією, Білорусією, Грузією, Молдовою та Україною. Останні три країни в минулому році підписали угоди про асоційоване партнерство з ЄС.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!