Центри світової торгівлі та економіки зміщуються на Схід – В.Медведчук

Лідер Громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук зазначає, що після підписання «контракту століття» між РФ і Китаєм про постачання газу на суму 400 млрд доларів США експерти заговорили про новий «геополітичний зсув», а формування Євразійського економічного союзу, зміцнення позицій країн БРІКС, співпраця РФ з Китаєм, Монголією та Японією красномовно свідчать про те, що центри світової торгівлі та економіки зміщуються на Схід.

Водночас, за його словами, спроба США та ЄС створити найбільшу в світі зону вільної торгівлі, обʼєднавши свої ринки і уклавши угоду про трансатлантичні торговельне та інвестиційне партнерство, зазнала фіаско, при цьому вибори до Європарламенту показали, що обʼєднана Європа виявилася не такою вже єдиною: заяви про вихід з єврозони і припинення членства в ЄС звучать все частіше і наполегливіше.

«Україні, яка „завдяки“ західному вектору інтеграції вже підсіла на кредитну голку МВФ і змушена беззастережно виконувати всі умови Фонду, варто було б звернути увагу на інтеграційні процеси, які відбуваються на сході від її кордонів»,— зазначив В.Медведчук.

За його словами, приєднання до Євразійського економічного союзу дозволить Україні забезпечити економічну стабільність, розвиток виробництва і зростання товарообігу з країнами Обʼєднання.

«Інтеграція в ЄАЕС — це скасування експортних мит і єдині умови торгівлі, це приплив інвестицій і низькі ціни на енергоносії, це преференції і пільги для вітчизняних виробників. Це розвиток високотехнологічних галузей промисловості — машино-, авіа-, ракето-і суднобудування. До питання вибору вектора зовнішньоекономічної інтеграції необхідно підходити прагматично і незаангажовано. Тут немає місця ні політичній конʼюнктурі, ні лобізму, ні геополітичним амбіціям нової влади. Від того, який вектор інтеграції обере Україна сьогодні, залежить майбутнє країни, майбутнє наших дітей»,— вважає громадський діяч.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!