Фірташ прилаштував Каськіва в Австрії — нардеп

Відень може стати схованкою для колишнього керівника Нацагентства інвестицій, а нині фігуранта кримінальних справ Владислава Каськіва.

Про це у блозі на Українській правді пише нардеп Сергій Лещенко.«Він офіційно працевлаштувався у Австрії. Це дозволить Каськіву апелювати по отримання дозволу на роботу та легально залишитися у Австрії. Фактично, переховуватися за схемою, як це робив Михайло Поживанов (екс-голова Госкомрезерву — ред.) у часи Януковича»,— пише він.Як випливає з витягу, наданому комерційним судом Австрії, Каськів від 24 лютого 2015 року і донині значиться директором австрійської фірми Ozario Holdings GmbH.«Офіційно, власником віденської компанії є офшор з Британських Віргінських островів. Але, за моєю інформацією, стосунок до компанії має угруповання Фірташа-Льовочкіна»,— уточнює Лещенко.Він зазначає, якщо поглянути на витяг з австрійського реєстру, видно, що одним з попередників Каськіва на посаді був австрієць Петер Йандл.

«Мені це прізвище здалося знайомим, і я згадав, де бачив його раніше — в документах за підписом… Дмитра Фірташа, коли писав про «вишки Бойка». Ідеться про рішення акціонерів компанії Centragas Holding AG за 2011 рік, яким Петер Йандл був призначений до наглядової ради компанії.

Читайте також: В справі Фірташа сплив Льовочкін. У компанії гучних прізвищКомпанія Centragas Holding AG, акціонери якої найняли Петера Йандла на роботу — не проста конторка. Це хазяїн половини статутного капіталу в корупційному газовому посереднику РосУкрЕнерго. Частка Фірташа та інших політико-олігархічних учасників «пайки» з українського боку була оформлена саме на Centragas Holding AG»,— зазначив нардеп.

Тим іноді в Україні Каськів є фігурантом декількох кримінальних проваджень. Перше — за фактом зловживань керівників Державного підприємства «Нацпроект легкий експрес» (їм інкримінують придбання землі за завищеною вартістю, а також розміщення коштів на рахунках підприємства, що має ознаки фіктивності, та збанкрутілого банку). Другий випадок зі справи, відкритої за часів Януковича, щодо заволодіння бюджетними коштами працівниками Держагентства інвестицій.«Але у разі, якщо дійде до оголошення підозри, Каськівим вже створено запасний аеродром на території Австрії»,— резюмує Лещенко.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!