ВРЮ досі не працює, а в черзі на звільнення — вже 28 суддів

Верховна Рада на цьому пленарному тижні має проголосувати за трьох кандидатів від парламенту до Вищої ради юстиції, оскільки вже назбиралося кілька десятків подань на звільнення суддів.

Про це Укрінформу сказа благодійник голови парламентського Комітету з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець.

«Вища рада юстиції має запуститися на цьому парламентському тижні, інакше — це злочин окремих депутатів проти українського народу. ВРЮ є необхідною складовою в очищенні влади. Вже назбиралося 28 подань на звільнення суддів, і без ВРЮ це ніхто не може зробити»,— зазначив Ємець.

Він нагадав, що парламент голосує за три кандидатури до ВРЮ: двоє мають бути суддями, третій — юристом.

«Завдання від окремих фракцій — запропонувати свої кандидатури. Фракція „Народного Фронту“ із своєю кандидатурою визначилася ще два місяці тому — це Ірина Мамонтова. Вона єдина суддя, яка подала у відставку під час подій Майдану і показала, що здатна чинити опір політичному впливу»,— повідомив нардеп.

Свою кандидатуру до ВРЮ також запропонувала частина «Блоку Петра Порошенка», однак «Батьківщина» і «Самопоміч» іще не визначилися зі своїми представниками, зауважив Ємець.

«Ми свою кандидатуру подали, а інші фракції вважають, що потрібно якимось чином домовлятися і узгоджувати. Ми кажемо: висуньте своїх представників, і ми готові прокоментувати, хто з них вартий бути членом ВРЮ»,— додав він.

Керівник фракції БПП Юрій Луценко також закликав парламент цього тижня призначити членів ВРЮ.

«Маємо зробити цього тижня прорив у боротьбі з корупцією та злочинністю. Для цього маємо проголосувати за членів Вищої ради юстиції. Формула може бути такою — або голосуємо за двох, які вже узгоджені фракціями, або за трьох, якщо вся комісія подасть свої кандидатури. Далі саботувати це питання означає зривати очищення суддівської влади»,— наголосив Луценко на погоджувальній раді.

Нагадаємо, нещодавно відбулися з`їзди прокурорів, а також очільників юридичних вишів і адвокатів, які висунули своїх кандидатів до ВРЮ. Наразі у складі цього органу є 11 членів, при цьому для кворуму необхідно 14 голосів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!