Чорнобильську зону перетворять на заповідник — Мінекології

Зона відчуження навколо Чорнобильскої АЕС скорочуватися не буде, але частина цієї території набуде іншого правового статусу та стане заповідником.

Так міністр екології та природних ресурсів Ігор Шевченко прокоментував Укрінформу поширену в українських медіа інформацію про звуження зони відчуження до 10 кілометрів.

«Сьогодні не йдеться про те, щоб зменшувати фізично зону відчуження. Зона відчуження залишається в тих самих межах, але вона отримує додатковий юридичний і практичний природоохоронний захист»,— зауважив урядовець.

Він нагадав, що після підписання Президентом Указу про створення Чорнобильського біосферного заповідника на цю частину зони відчуження поширюватиметься законодавство про природно-заповідний фонд, а це дасть змогу навести лад та унеможливить розкрадання природних ресурсів. Сам заповідник також буде поділений на зони за результатами багаторічних дослідження науковців, які вивчали біорізноманіття цих територій та рівень радіації.

«Щодо 10-кілометрової зони, яка не ввійде до Чорнобильського біосферного заповідника (позначена червоним кольором на схемі),— це і є територія, призначена для специфічних промислових цілей, а саме: добудова нового безпечного конфайнмента, який накриє зруйнований четвертий енергоблок, демонтаж інших енергоблоків ЧАЕС, зберігання та захоронення радіоактивних відходів»,— сказав міністр.

Він повідомив, що в зоні відчуження вахтовим методом працюють близько 6-7 тис. співробітників різних профільних підприємств.

Шевченко окремо наголосив, що господарська діяльність на території Чорнобильського біосферного заповідника буде спрямована саме на природоохоронні, науково-дослідні, освітні цілі. Вся діяльність здійснюватиметься в межах законодавства про природно-заповідний фонд.

Міністр також підкреслив, що жодного дозволу на постійне проживання в зоні відчуження найближчим іноді чекати не варто.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!