У проекті закону про фінансування партій — 4 корупційні дірки

Комітет з питань запобігання та протидії корупції визнав корупціогенним та повернув уряду на доопрацювання законопроект авторства Мінʼюсту про державне фінансування партій.

Як передає кореспондент Укрінформу, таке рішення було одноголосно ухвалено під час засідання комітету.

«Це один із найважливіших законів, які треба прийняти коаліції, тому він повинен створити такі правила, щоб у нас не залишилося жодної шпарини для політичної корупції. Саме він, точніше його відсутність, і непрозоре фінансування політичних партій приводять до влади олігархів»,— сказав член комітету Віктор Чумак.

За словами Сергія Лещенка, голови робочої групи, яка займалася підготовкою відповідного законопроекту, представники Мінʼюсту брали участь у роботі цієї групи, але подали окремий законопроект, не узгоджений з рештою учасників обговорення. «На сьогодні в нас є законопроект уряду, в якому знайдено 4 корупціогенні ризики, який не готувався робочою групою і є власною ініціативою Кабміну»,— зазначив Лещенко.

Водночас, присутня на засіданні представниця Мінʼюсту наголосила, що уряд був вимушений невідкладно подати законопроект щодо державного фінансування партій на вимогу європейських експертів. «У висновках експертної місії ЄС з оцінки виконання Україною критеріїв другої фази візової лібералізації значилася необхідність законодавчого регулювання фінансування політичних партій. Тому нами було вирішено невідкладно працювати із цим законопроектом для виконання другої фази лібералізації»,— сказала Тетяна Шакалова, заступник начальника управління конституційного та адміністративного законодавства Мінʼюсту.

Члени комітету вирішили також звернути увагу всіх членів робочої групи на необхідність зосередитися на створенні єдиного законопроекту в межах робочої групи.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!