В.Медведчук: Україні потрібні не іноземні експерти, а реальні перетворення

Українська влада намагається приховати відсутність бажання проводити реформи тим, що перекладає відповідальність на іноземців. Таку думку висловив у своєму блозі лідер “Українського вибору” Віктор Медведчук.

“Київ обзавівся новою партією іноземних радників та заступників. У Мінекономрозвитку з’явився фахівець з регуляторної політики Скотт Джейкобс, який свого часу працював в адміністраціях президентів США Рональда Рейгана і Джорджа Буша-старшого”, — написав В.Медведчук.

Як відомо, міністр фінансів Наталія Яресько призначила радником американського економіста Роберта Конрада, доцента Університету Дьюка (США), члена експертної ради МВФ і консультативної ради Інституту управління природними ресурсами (США).

В той же час, глава держави Петро Порошенко призначив своїм радником колишнього прем’єр-міністра Словаччини Мікулаша Дзурінда.

“Києву виявилося мало міністрів-іноземців. Тепер такі ж варяги їх і консультують, і заміщають. Мабуть, у єврореформаторів відсутність іноземців в команді вважається моветоном”, — зауважив політик.

Як приклад В.Медведчу наводить заяву новопризначеного голови Державної фіскальної служби, який після вступу на посаду відразу заявив про залучення іноземних фахівців для побудови якісної податкової системи в Україні.

При цьому, на думку громадського діяча, очевидно, що жоден з іноземців, які прийшли в українську владу, не є унікальним або незамінним співробітником.

“Однак єврореформатори намагаються переконати українців, що багатий досвід, ступінь МВА, вміння та навички іноземних фахівців дозволять реалізувати реформи в країні. І при цьому нікого не бентежить, що, наприклад, реформою охорони здоров’я в Україні займається міністр, який не має профільної медичної освіти. Чи варто після цього дивуватися, що вся його реформаторська діяльність звелася до обіцянки зробити медицину в Україні платною?”, — зазначив В.Медведчук.

Політик ставить риторичне запитання: кому ж вигідне засилля іноземців у високих кабінетах?

“По-перше, таким чином, Україна, що знаходиться під зовнішнім управлінням намагається запевнити Захід в тому, що Київ не зіб’ється з тернистого шляху в ЄС і НАТО. А заодно заступники та радники будуть „очима і вухами“ Брюсселя і Вашингтона”, — вважає політик.

По-друге, на думку В.Медведчука, так звані технократи-іноземці вигідні Києву. Він вважає, що на них можуться списати можливі помилки і прорахунки.

“До слова, про корупцію. Влада зрощує, пестить і плекає чергову ідею: боротися з українською корупцією можуть тільки іноземці, найкраще — з грузинськими коренями”, — пише лідер “Українського вибору”.

Також В.Медведчук зауважив, що таким чином нинішня влада маскує своє небажання проводити реформи.

“До слова, це вже розуміють в Україні і … починають розуміти в Європі. Президент польського Фонду міжнародної солідарності Кшиштоф Становські вважає: Україні потрібні не іноземні експерти, а реальні перетворення. Більше того, я впевнений, що впроваджувати реформи повинні саме українці і відповідальність за перетворення повинна нести українська влада. Тоді й результат буде, і необхідність в „орендованих мізках“ відпаде сама по собі … За непотрібністю”, — резюмував В.Медведчук.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!