Комунальні тарифи реально зменшити в 2-3 рази – Ю.Тимошенко

Зняття рентної плати на видобуток українського газу та зменшення нормативу на тепло дозволить зменшити комунальні тарифи більше ніж удвічі. Про це в ефірі «5 каналу» сказала голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Вона наголосила, якщо врахувати всі резерви, то комунальні тарифи реально знизити в 2-3 рази. Перше за все, на її переконання, потрібно зняти 70% ренту плату на видобуток українського газу.

«Це зразу на 70% дешевше буде газ і тепло. Для цього потрібно прийняти зміни до закону, тому що уряд це збільшення встановив абсолютно необґрунтовано. Уже зменшився норматив на газ без лічильників. Якщо на тепло також зменшимо норматив на 1 квадратний метр, то це вже більше ніж в два рази будуть зменшені тарифи»,— розповіла нардеп.

З 1 травня в Україні на 67% підвищуються тарифи на гарячу воду и тепло. Нагадаємо, що з 1 травня в Україні також підвищуються тарифи на користування холодною водою. Найбільш високі тарифи є у Кіровоградській, Закарпатській та Київській областях – починаючи з 10 грн за куб. м; у Києві – від 6 до 8 грн за куб.м. Найменші тарифи є у Вінницькій і Донецькій областях – від 4 до 6 грн за куб. м.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!