Звинувачення Гордієнка: Нардепи розбирають «корупцію в уряді»

Робоча група, яка вивчає інформацію колишнього очільника Держфінінспекції Миколи Гордієнка щодо корупції в уряді, сьогодні розгляне можливі зловживання у державних підприємствах аграрної сфери.

Про це розповів голова робочої групи Олег Осуховський перед початком засідання, передає кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні на засіданні присутні представники ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», АТ «Родовід банк», ПАТ «Аграрний фонд», державна спеціалізована бюджетна установа «Аграрний фонд»,— розповів Осуховський.

Також на засіданні присутні начальник управління по боротьбі з корупцією ГПУ Павло Жебрівський, представники СБУ, МВС, Нацбанку, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник та благодійник голови Державної фінансової інспекції Михайло Диба.

Представники Мінфіну послалися на свою зайнятість та не зʼявилися на засідання, незважаючи на те, що в порядку денному робочої групи на сьогодні значиться обговорення підзвітних цьому міністерству.

Олег Осуховський зазначив, що до 15 травня робоча група має отримати звіт Генпрокуратури по фактам, наданим Гордієнком.

Він також нагадав, що згідно з рішенням Верховної Ради робоча група має засідати до 7 травня. Втім ще на першому її засідання було ухвалено рішення про направлення Володимиру Гройсману запиту з проханням продовжити строк групи до 2 червня через великий обсяг матеріалу.

«На жаль, відповіді ми досі не отримали»,- констатував Осуховський.

Наразі члени робочої групи в закритому режимі обговорюють організаційні питання, серед яких і те, чи допускати пресу на своє засідання.

Як передавав Укрінформ, минулого тижня робоча група намагалася розібратися з корупцією на державних підприємствах енергетичної сфери, а також сфери транспорту і звʼязку. Провівши засідання у закритому режимі, нардепи підтвердили наявність корупційних зловживань, втім так і не уточнили, за каденції якого премʼєр-міністра вони мали місце.

Нагадаємо, відсторонений від виконання обовʼязків голови Державної фінансової інспекції Микола Гордієнко звинуватив уряд у корупції та звернувся до Генпрокуратури для притягнення до відповідальності винних посадових осіб.

Зокрема, за його словами, було спущено на гальма повернення у державну власність «Укртелекому», претензії ж до компанії-набувача уряд не висунув. Відтак, мовляв, всупереч законам і вимогам Майдану уряд Яценюка почав покривати злочин Януковича-Азарова.

Гордієнко також попросив Президента взяти під контроль розслідування цих фактів, а депутатів — ініціювати відставку уряду «у разі підтвердження корупційної діяльності».

При цьому перший захисник міністра юстиції Наталія Севостьянова заявила, що ці порушення не мають стосунку до діяльності уряду Яценюка.

Сам Премʼєр-міністр Арсеній Яценюк вважає, що Гордієнко безпідставно звинуватив уряд в корупції, щоб захистити себе від відповідальності.

У Генеральній прокуратурі при цьому не бачить необхідності в допитах Премʼєр-міністра Арсенія Яценюка чи інших членів уряду.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!