У Європарламенті готують резолюцію про посилення санкцій проти Росії

Якщо Росія не буде дотримуватися Мінських домовленостей, то ЄС має посилити санкції, вважають в Європарламенті. Депутати можуть також розглянути питання про надання Україні оборонного озброєння.

Про це пише Deutsche Welle.

«Проект резолюції щодо посилення санкцій проти Росії буде винесений на голосування в Європарламенті в червні 2015 року. Якщо Росія не стане повною мірою дотримуватися Мінських домовленостей про припинення вогню і не поверне Крим Україні, то ЄС має посилити санкції, а також обговорити питання про надання Україні оборонного озброєння»,— сказано в заяві Комітету з міжнародних справ Європарламенту.

Як зазначено в заяві, «повернення Криму життєво важливо для співпраці між Росією і країнами ЄС у довгостроковій перспективі»; крім того, Євросоюзу слід посилити власні оборонні можливості у звʼязку зі «зміною військової ситуації в Чорноморському басейні після незаконної анексії Криму».

Читайте також: Чехи вважають Росію головною небезпекою (опитування)

На думку депутатів, всім країнам Євросоюзу слід займати єдину позицію і «твердо підтримувати невизнання» анексії Криму і Севастополя. «Росія практично створює ще один стартовий майданчик, крім Калінінграду, на цей раз біля Чорного моря», а всього через рік збройні сили РФ в Криму будуть переформовані так, що зможуть «загрожувати Центральній Європі, Балканам, Південній Європі і всьому Східному Середземноморʼю, а також Близькому Сходу»,— підкреслюється в документі.

Європейські депутати вважають, що Росія може повністю відрізати Україну від моря, якщо створить коридори в Крим і Придністровʼя, а ЄС повинен тісніше співпрацювати з НАТО і США для «забезпечення безпеки в регіоні».

У заяві також висловлено стурбованість розпочатим Росією переслідуванням кримських татар.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!