Ю.Тимошенко пояснила яким чином можливо вдвічі знизити тариф на газ

Голова фракції Всеукраїнського об"єднання «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає можливим зниження тарифів на природний газ вдвічі за умови виконання низки заходів балансування тарифів на тепло та електроенергію, а також використання природного газу українського видобутку для потреб населення та житлово-комунального господарства. Про це політик сказала в ефірі телеканалу «112 Україна».

Вона зазначила, що першим кроком для зниження тарифів на тепло стало рішення Кабінету Міністрів та Національної комісії регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг про зниження вдвічі норм споживання природного газу для споживачів без лічильників. Наступним необхідним кроком Ю.Тимошенко назвала зниження норм споживання тепла, які є, на її думку, завищеними.

«У нас в Україні … як в Якутії…. 0,0245 Гкал в Україні і 0,0293 в Якутії, там температура мінус 78 градусів», -зазначила Ю.Тимошенко.

Іншою необхідною умовою вона назвала спрямування всього видобутого в Україні природного газу на потреби житлово-комунального господарства. Вона зазначила, що необхідно законодавчим шляхом заборонити фінансово-промисловим групам використовувати видобутий в Україні газ для потреб промислових підприємств. На думку Ю.Тимошенко, це дозволить відмовитися від використання дорогого імпортного природного газу для потреб комунальної енергетики і знизити вартість тепла.

Наступним рішенням має стати скасування рішення Кабінету Міністрів про підвищення ренти на видобуток природного газу на 70%.

«Якщо ми 70 відміняємо, то на 70% будуть дешевшими всі тарифи»,— сказала вона.

В разі прийняття таких рішень, за розрахунками Ю.Тимошенко, тарифи на природний газ для населення можна знизити з 7188 грн до 3374 грн за тисячу кубометрів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!