США ввели ракетний есмінець у Балтику

Ракетний есмінець ВМС США класу Арлі Берк (Arleigh Burke-class) «Jason Dunham» увійшов у води Балтійського моря для зміцнення партнерських звʼязків і спільних оперативних можливостей у межах НАТО.

Про це йдеться у повідомленні Шостого флоту США, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Сполучені Штати продовжують бути повністю відданими своїм зобовʼязанням перед нашими союзниками по НАТО та європейськими партнерами»,— зазначив з цього приводу командувач Шостого флоту США віце-адмірал Джеймс Фогго.

За його словами, «можливість для екіпажів працювати разом на регулярній і постійній основі з колегами у Середземному морі, Північній Атлантиці, Балтійському та Чорноморському регіонах зміцнює не лише відносини, але також поліпшує операційну сумісність та сприяє кращому взаєморозумінню».

У командуванні Флоту уточнили, що USS «Jason Dunham» підтримуватиме в Балтійському морі операцію «Атлантична рішучість». У цьому звʼязку підкреслюється, що «Сполучені Штати продовжують демонструвати свою благовоління колективній безпеці союзників по НАТО та підтримці партнерів у Європі на тлі російської інтервенції в Україну».

Як повідомляв Укрінформ, у квітні USS «Jason Dunham» брав участь у навчаннях в Чорному морі. Тоді корабель зайшов до портів Болгарії, Румунії, Туреччини та провів серію маневрів з відпрацювання сумісності з кораблями ВМС цих країн у Чорному морі.

Ескадрені міноносці типу «Арлі Берк» оснащені керованою ракетною зброєю четвертого покоління. Безпосередньо есмінець «Jason Dunham» був побудований та спущений на воду у серпні 2009 року. До складу його екіпажу входить 380 військових моряків, у тому числі офіцерів, унтер-офіцерів та персоналу рядового й сержантського складу.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!