Меркель пояснила, чому не змогла відмовити Путіну і поїде в Москву

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає свій візит до Москви 10 травня «дуже важливим моментом», який продиктований відповідальністю.

Про це глава уряду ФРН заявила у відеозверненні, оприлюдненому у суботу на сайті уряду

«Ми, німці, маємо особливу відповідальність: уважно і тактовно обходитися з тим, що було заподіяно у часи націонал-соціалізму»,— сказала Меркель. Вона також зауважила, що «в історії немає останніх штрихів».

Свій візит до Москви 10 травня Меркель вважає «дуже важливим моментом».

Водночас канцлер визнала, що нині Німеччина має з Росією «дуже різні позиції у питанні того, що відбувається в Україні».

Як повідомлялося, Меркель 10 травня відвідає з одноденним візитом Москву, де покладе разом з президентом Росії Путіним вінки до могили Невідомого солдата та проведе з російським лідером робочий обід.

Міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр також поїде до Росії — до Волгограда, де разом з колегою Сергієм Лавровим вшанує памʼять загиблих героїв. Главі німецького МЗС також довелося виправдовуватися через критику візиту: він пояснив його тим, що «на німцях лежить провина та відповідальність не лише за те, що з Німеччини виходило націонал-соціалістське расистське божевілля, а й за те, що була розвʼязана Друга світова війна».

При цьому жоден з німецьких керівників не поїде на парад Перемоги на Червоній площі.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!