Польща та Румунія — за скасування віз для українців

Польща та Румунія підтримують скасування віз для українців та грузинів. Обидві країни виступлять із такою позицією під час саміту Східного партнерства, що має вже невдовзі відбутися у Ризі.

Про це заявили глави дипломатії Польщі та Румунії після зустрічі у Варшаві, передає «Польське радіо».

Міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина наголосив, що Україна та Грузія рухаються у доброму напрямку, здійснюючи кроки для того, аби візи були скасовані. Він заявив, що Польща буде підтримувати обидві держави на їхньому шляху до скасування візового режиму.

«Це буде також перший крок у їхньому європейському прагненні. Здається, що саміт в Ризі мав би підтвердити очікування та добру волю Європи у цих питаннях»,— сказав Схетина.

Схоже висловився і глава румунської дипломатії. Богдан Ауреску нагадав, що як Польща, так і Румунія вже мають добрий у досвід з Україною у рамках так званого малого прикордонного руху.

Про скасування віз свідчить й приклад Молдови. Громадяни цієї країни, у рамках «Східного партнерства», можуть подорожувати по Європейському Союзі без додаткових документів.

«Минув рік після скасування віз для громадян Молдови. 500 тисяч з них вже отримали біометричні паспорти і тому вони можуть їхати в ЄС. Це велика користь для мешканців Молдови, які можуть завдяки цьому вільно переміщатися, але це й також користь від того, що країна наблизилася до держав Спільноти»,— наголосив Ауреску.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!