Крим потрапив до п"ятірки країн з найгіршими умовами для ЗМІ

Україна поліпшила свій результат у сфері свободи слова, зазначається у звіті Freedom House. У цей же час Крим став одним із найгірших на планеті місць для роботи журналіста.

Загальносвітова свобода преси сягнула у 2014 найгірших показників за 10 років, йдеться у звіті правозахисної організації Freedom House. Зі 199 країн і територій, оцінюваних в 2014 році, 63 (менше третини) були оцінені як «вільні», 71 країна (трохи більше третини) — як «частково вільні». Іще 65 країн були оцінені як «невільні». При цьому, лише 14 відсотків населення живуть у «вільних» країнах.

Невелике покращення ситуації зі свободою преси за минулий рік спостерігалося лише у Африці на південь від Сахари. Найбільше погіршення спостерігається в Азії.

Freedom House зазначає, що за останні пʼять років спостерігалося погіршення стану зі свободою слова у країнах, які вважаються в цілому демократичними. Наприклад, у Греції ситуація погіршилася з 2010 року на 21 бал (за 100-бальною шкалою, де вищий бал означає гіршу ситуацію зі свободою).

Крим серед найменш вільних місць на планеті

До десятки найменш вільних країн і територій увійшли Екваторіальна Гвінея (90), Іран (90), Сирія (90), Куба (91), Білорусь (93), анексований Росією Крим (94), Еритрея (94),Туркменістан (95) та Узбекистан (95), а також Північна Корея (97). Крим вперше було виділено як окрему територію в цьогорічному дослідженні.

Україна, тим часом, набрала 58 балів і покращила свій рейтинг порівняно з попереднім роком (тоді результат був 63 бали і Україну зараховували до «невільних» країн). Росія незначною мірою погіршила свій минулорічний результат і опустилася із 81 бала до 83.

Німеччина увійшла до числа найвільших країн із показником 18 балів. Лідерами є Норвегія та Швеція із показниками 10 балів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!