Глава Східного комітету німецької економіки сподівається на світ без санкцій

Економічні санкції дуже бʼють по німецькій економіці, яка сумлінно їх виконує, але сподівається на зняття обмежувальних заходів.

Дані про втрати на Третьому Східному форумі, що пройшов у Берліні, навів учасникам голова Східного комітету німецької економіки Екхард Кордес, повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

«За 2 місяці цього року в торгівлі з Україною і Росією спостерігався дуже сильний спад: на 34% впав експорт Німеччини в Росію, імпорт — на 35%, з Україною падіння становило 36%»,— повідомив Кордес, нагадавши, що минулого року картина теж була безрадісною, зокрема, торгівля з Росією скоротилася дійсно на третину, в грошовому виразі втрати становили 6 млрд євро.

Голова Східного комітету німецької економіки визнав, що причинами, що призвели до падіння показників, стали не лише економічні санкції, але й політичні аспекти.

«Ситуація з економічними санкціями накладається на економічну динаміку»,— сказав Кордес. Він висловив сподівання на те, що «діючи відповідально в сфері політики, ми потрапимо в ситуацію, що в недалекому майбутньому світ буде вільним від економічних санкцій». Певним прогресом на шляху до цього став, на думку Кордеса, процес «під кодовою назвою Мінськ-2».

Кордес також вважає украй важливим, щоб країни, такі як Україна, Молдова, Грузія, не були поставлені в умови, коли їм доводиться вирішувати, чи будуть вони частиною ЄС або ЄврАзЄС, а могли б за бажання співпрацювати з обома цими союзами.

Представник бізнес кіл повторив свої заклики до діалогу між сторонами. Він виразив повну підтримку курсу канцлера Ангели Меркель, яка днями знову повторила, що Берлін виступає за створення великої зони вільної торгівлі з Росією — «від Лісабона до Владивостока».

Про таку зону говорили у своїх виступах також інші доповідачі — керівники структур-організаторів форуму — UniCredit Джузеппе Віта і METRO AG Олаф Кох і мер Берліна Міхаель Мюллер. Вони підкреслювали, що немає альтернативи політичному рішенню конфлікту і відновленню діалогу між сходом і заходом.

У форумі взяли участь майже 300 представників політикуму і бізнесу з 25 країн, центральних структур ЄС. Організатори позиціонують його як розмова між Сходом і Заходом Європи, а Берлін — як перехрестя між ними.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!