Президент створив раду з розвитку регіонів

Президент Петро Порошенко підписав указ про створення Ради регіонального розвитку.

Про це заявив у середу на брифінгу перший благодійник глави Адміністрації Президента Віталій Ковальчук, передає кореспондент Укрінформу.

«Президент підписав указ про створення Ради регіонального розвитку як майданчик для прийняття важливих та ефективних рішень у сфері реалізації державної регіональної політики та реформ децентралізації»,— сказав Ковальчук.

За його словами, раду очолить сам Президент, до її складу увійшли також Премʼєр-міністр, Голова Верховної Ради, керівники органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади, також представники від всеукраїнських асоціацій, органів місцевого самоврядування та мери міст. Рада регіонального розвитку також співпрацюватиме з Національною радою реформ.

«Результатом роботи Ради регіонального розвитку стане консолідоване бачення реформи децентралізації, що влаштує усі зацікавлені сторони, а також врахує всі думки і пропозиції. Зрозуміло, що перше завдання, яке постало перед Радою регіонального розвитку — це втілення у життя нових пріоритетів державної регіональної політики, які були визначені ще два місяці тому після того, як Президент підписав закон про засади державної регіональної політики»,— зауважив посадовець.

Ковальчук уточнив, що передусім розглядатиметься ефективне використання внутрішнього потенціалу кожного регіону, стимулювання і підтримка місцевих ініціатив, скорочення рівня розриву між рівнем життя людей у різних регіонах, а також підвищення конкурентоспроможності регіону.

Перший благодійник глави АП також наголосив, що перші засідання Ради будуть присвячені формуванню нової територіальної основи місцевого самоврядування та пропозиції щодо внесення змін до Конституції з цього приводу.

«Ми вбачаємо, що Рада стане не тільки представником регіонів у центрі, а й представником центру в регіонах, що забезпечить можливість врахування інтересів регіонів при прийнятті рішень центральними органами з одного боку, а з іншого боку забезпечить моніторинг і реалізацію цих рішень на місцях»,— підсумував Ковальчук.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!