ЗМІ: паспорт України ліпше, ніж Нікарагуа чи Албанії, але гірше Молдови й Чорногорії

Український паспорт посів 37 місце із 80 у рейтингу найвпливовіших у світі документів, що засвідчують особу, що дає своєму власникові безперешкодний доступ до 96 країн. Такими є результати дослідження фінансової компанії «Arton Capital», що спеціалізується на наданні послуг в триманні кількох громадянств.

«Дослідження показує, який паспорт дозволяє його власника досягти найбільш глобальної мобільності на основі того, скільки країн світу вони можуть відвідати без візи»,— йдеться в матеріалі ”CNN”.

Україна, згідно з даними «Arton Capital», випередила такі країни як Боснія і Герцеговина, Нікарагуа і Албанія. Випереджають за цим показником український паспорт Молдова, Росія та Чорногорія.

Паспорта США і Великої Британії посіли перше місце в рейтингу найвпливовіших у світі документів, що посвідчують особу, дають своїм власникам безперешкодний доступ до 147 країн.

«Паспорти найбільш густонаселеної країни в світі, Китаю, пропонують своїм власникам швидкий доступ до 74 країн. Індійським паспортами не так пощастило — простий доступ до 59 країн. Російський паспорт забезпечує 98 варіантів країн»,— зазначають американські журналісти.

Рейтинг топ-паспортів: США, Велика Британія — 147 країн; Франція, Південна Корея, Німеччина — 145 країн; Швеція, Італія — 144 країни; Данія, Сінгапур, Фінляндія, Японія, Люксембург, Нідерланди — 143 країни; Швейцарія — 142 країни.

В нижній частині списку розташувалися Конго, Ємен, Центрально-Африканська Республіка Косово з 41 країною; Екваторіальна Гвінея, Бутан, Коморські Острови, Бурунді — 40 країн, Сомалі, Еритрея — 39 країн; Афганістан, Джібуті, Ірак, Ефіопія, Непал — 38 країн; Південний Судан, Соломонові Острови, Палестина, Сан-Томе і Прінсіпі, Мʼянма — 28 країн.

Нагадаємо, що в Україні наразі триває процес переходу на біометричні закордонні паспорти, як того вимагає ЄС, на шляху до отримання безвізового режиму з котрим офіційним Києвом вже виконано більше половини зобовʼязань.

Щоправда, процес ускладнено цілеспрямованою кремлівською пропагандою, метою якої є переконати європейців у небезпечності спільного дому з українцями, говорить віце-спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Не на користь двосторонньому зближенню й бойові дії на сході України.

Внутрішні ж паспорти буде замінено спеціальними пластиковими картками.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!