В Росії судять сина Джемілєва

Краснодарський крайовий суд у вівторок почав розгляд справи стосовно Хайсера Джемілєва, сина відомого українського політика, лідера кримських татар Мустафи Джемілєва.

Про це розповів кореспондентові Укрінформу в Москві адвокат Джемілєва Микола Полозов.

«Краснодарський крайсуд сформував колегію присяжних у справі Джемілєва. Перше засідання призначене на 14 квітня. Звинувачення і захист виголосять вступні промови, і буде визначений порядок дослідження доказів»,— сказав Полозов.

Судом відхилені заявлені захистом відведення кандидатам і заява про розпуск колегії у звʼязку з тенденційністю. Справа в тому, що усі присяжні позитивно відповіли на питання Полозова про оцінку приєднання Криму до Росії. Тому, на думку адвоката, тенденційність може проявитися в потенційному екстраполюванні у свідомості присяжних (під тиском пропаганди в російських ЗМІ) особи Мустафи Джемілєва, який виступає проти окупації Криму, на сина.

В засіданні, окрім краснодарського прокурора, братиме участь «цілий десант кримських прокурорів». Як пояснює адвокат, це піар-хід Кремля. Кримські прокурори мають «нейтралізувати» Сафінар Джемілєву (дружина Мустафи Джемілєва і мати Хайсера, яка живе зараз в Криму), що є потерпілою у справі.

Нагадаємо, в травні 2013 року Хайсер Джемілєв був затриманий у Бахчисараї за підозрою у вбивстві. Пізнє звинувачення було перекваліфіковане у вбивство з необережності, запобіжний захід змінений. Після анексії Криму Росія вирішила заново судити усіх за своїми законами. Хайсера Джемілєва заарештували і усупереч рішенню Європейського суду перевезли для суду з Криму в Краснодар. Йому інкримінують вбивство, викрадення і незаконне зберігання вогнепальної зброї. Хайсеру загрожує до 15 років позбавлення волі.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!