Суд щодо куцих біографій кандидатів у депутати відклали

Окружний адміністративний суд Києва переніс розгляд позову Інституту медіа права до Центрвиборчкому щодо визначення, чи мають автобіографії кандидатів у народні депутати бути доступними для громадян.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила адвокат Інституту медіа права Віта Володовська.

«Судове засідання перенесено на 26 травня на 9.30 ранку»,— сказала Володовська.

За її словами, законодавство про вибори встановлює, що вся інформація в документах, поданих кандидатами для реєстрації на виборах є відкритою. Однак ЦВК відмовилася надати копії автобіографій на вимога що Інституту медіа права у листопаді, надіславши у відповідь лише короткі біографічні довідки, заявляючи, що решта інформації є конфіденційною.

«Справа стосується відомостей про лідерів політичних партій на парламентських виборах 2014 року: Віталія Кличка, Юлії Тимошенко, Олега Ляшка, Арсенія Яценюка, Ганни Гопко та Юрія Бойка. В ЦВК про особи цих кандидатів нам надали лише такі відомості: прізвище, імʼя та по батькові, інформацію про громадянство. А ми хотіли дізнатися інформацію про освіту та трудову діяльність, а також про громадську роботу або виборні посади, які вони займали»,— зауважила адвокат.

Вона додала, що ЦВК відмовляє у задоволенні таких прохань постійно, тому подібні позови вже розглядалися в українських судах. «Всі позови у судах залишались незадоволеними. І у випадку, якщо і наш позов не буде задоволеним, ми звернемося у Європейський суд з прав людини. Адже європейські стандарти вимагають того, щоб інформація про осіб, які обіймають виборні посади і так само про кандидатів на такі виборні посади має бути максимально відкритою. Ми вважаємо, що виборці повинні більше знати про людей, які вирішили стати народними обранцями»,— наголосила Володовська.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!