У Держводагентстві сказали, що потрібно для подачі води в Крим

Для подачі води в Крим Північно-Кримським каналом необхідно, аби на півострові визначили легітимний орган, з яким можна буде укласти договір.

Про це заявив виконуючий обовʼязки голови Державного агентства з водних ресурсів Олексій Чунарєв, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Крім того, необхідною умовою є будівництво регулюючої гідротехнічної споруди в руслі каналу на кордоні з Кримом, на проектування і будівництво якої у держбюджеті заплановане 50 млн грн.

«Необхідність будівництва цієї капітальної підпірної споруди з облаштуванням вузла комерційного підрахунку води викликана, в першу чергу, потребою гарантованого забезпечення водними ресурсами сільгоспвиробників Херсонської області, які використовують воду Північно-Кримського каналу, а також для встановлення подачі води з каналу в Крим за договором»,— заявив Чунарєв.

За його словами, зараз у Держводагентсві розробляють техпроект підпірної споруди. Проект планується завершити до кінця 2 квартали поточного року. Він буде спрямований на розгляд у ДП «Укрдержбудекспертиза» для отримання експертного висновку, який дасть можливість почати будівництво.

Чунарєв також наголосив, що однією з необхідних умов подачі води залишається погашення Кримом боргу перед управлінням Північно-Кримського каналу за водокористування у 2013 році у розмірі 1,7 млн грн.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!