Коломойського «злив» Пінчук — ЗМІ

Члени РНБО отримали і передали в прокуратуру інформацію, що вказує на причетність охоронних структур Ігоря Коломойського до замаху на вбивство адвоката Сергія Карпенка.

Про це пише ZN.UA.

«Віктор Пінчук, який судиться з Ігорем Коломойським у Лондонському суді, 26 лютого розіслав шістнадцятьом членам Ради нацбезпеки та оборони, включаючи голову, докладну інформацію зі свідченнями свідків і потерпілих в справі про замах на вбивство адвоката Сергія Карпенка 2005 року, з привʼязкою до Ігоря Коломойського і його охоронних структур»,— йдеться у публікації.

ZN.UA звернулося до Пінчука з проханням надати інформацію, яка була направлена членам РНБО. У відповідь Пінчук повідомив, що не робитиме цього, однак підтвердив факт передачі інформації та супровідного листа, підписаного ним: «Я отримав відповіді від ряду членів РНБО, в яких, крім того, йшлося про передачу ними отриманих даних у прокуратуру».

За даними видання, саме у звʼязку з цим у Генпрокуратури виникли питання до Ігоря Коломойського, про наявність яких заявив генпрокурор Віктор Шокін.

Як стало відомо від одного з 16 членів РНБО, у супровідному листі Пінчук повідомив про те, що готував дані матеріали не для українських правоохоронних органів, а як один з аргументів для майбутнього Лондонського суду.

Проте, за словами джерела, Пінчук у листі назвав причину, через яку вирішив поінформувати українську владу про зібрані матеріали. Зокрема, у його листі йдеться про те, що причиною звернення до членів РНБО стали дивні обставини смерті у листопаді 2014 р. в зоні АТО слідчого Ігоря Шолодька — ключового свідка у справі Карпенка.

Нагадаємо, 2005 року Шолодько разом з нинішнім генпрокурором Віктором Шокіним відкривав цю справу, але пізніше закривав її вже самостійно. За словами джерела у РНБО, Пінчук дійшов висновку, що необхідно поінформувати українську владу про методи вирішення питань, на які здатний його суперник.

Джерело повідомило, що «Віктор Пінчук написав про те, що не має наміру передавати матеріали ні українським, ні іноземним медіа, але, імовірно, він їх використовує у Лондонському суді. На його думку, Коломойський раніше був небезпечним тільки для бізнесу, але після концентрації в його руках потужного політичного, адміністративного, фінансового і медійного ресурсів, він став небезпечним і для держави».

Після цього кроку Пінчука Ігор Коломойський 5 березня зʼявився на засіданні комісії Верховної Ради з приватизації, під час якого зробив гучні заяви, зокрема, про те, що 2004 року платив Пінчуку за управління «Укрнафтою» щомісяця хабарі у розмірі $5 млн.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!