Українці зневірились у владі — соціологи

Державні інституції втрачають довіру суспільства, що засвідчили результати соціологічних опитувань.

На цьому наголосила директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна у коментарі кореспондентові Укрінформу.

«Якщо подивитися на державні інституції, но ми маємо сплеск довіри до обраного Президента одразу після виборів — і далі падіння. Ані Верховна Рада, ані уряд істотної довіри в суспільстві не мають»,— сказала Бекешкіна.

Щодо динаміки рівня довіри до Президента соціолог зазначила: порівняно з груднем 2014 року до березня 2015-го він втратив 11% — баланс довіри-недовіри становив +5, нині він −6.

«Що не так погано для нинішньої ситуації. А от уряд рухнув: було −18, стало −37. Верховна Рада теж рухнула: було −26, стало −40»,— констатувала Бекешкіна.

Але найнижчий рівень довіри, як і раніше, мають суди: був −72, зараз −71.

«Звичайно, ми не можемо говорити про стабільність влади. Але маємо відмінність від колишніх ситуацій, коли була альтернатива владі. Зараз цієї альтернативи немає — ні „Опозиційний блок“, ні КПУ не є авторитетами. Владі треба відновлювати довіру людей»,— підкреслила директор Фонду «Демократичні ініціативи».

При цьому вона додала: рівень довіри до церкви є найвищим і стабільним — був +45, нині +44.

Соціологічне опитування у грудні 2014 року було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» та Центром Разумкова, у березні 2015-го — Центром Разумкова.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!