Путін шукає способи, щоб схилити Обаму на розділ сфер впливу — Ілларіонов

Основна мета Путіна на нинішньому етапі конфлікту в Україні полягає в тому, щоб втягнути в нього президента США і примусити його до «великої угоди» щодо розділу сфер впливу, як це зробили свого часу Сталін, Рузвельт і Черчілль.

Таку думку висловив у вівторок колишній радник Путіна, нині старший науковий співробітник Центру глобальної свободи і розвитку (Вашингтон) Андрій Ілларіонов, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Власне, цього і хоче Путін»,— зазначив Ілларіонов, відповідаючи на питання, чи повинна Америка безпосередньо брати участь у врегулюванні конфлікту в Україні?

«Він же постійно називає неправильним те, що Америка в цьому (вирішенні ситуації в Україні.— Ред.) Не бере участь. Більше того, вустами Володимира Путіна довго і чітко говорив Олександр Лукашенко, розповідаючи, наскільки необхідна участь США в ситуації в Україні»,— розповів знавець.

Він підкреслив, що такі сигнали видно всюди. «Навіть на недавній демонстрації в Москві з приводу» Кримнаш «нещасні люди несли портрети Рузвельта, Черчілля і Сталіна з підписом» Обама, вони були розумнішими ".

Тобто, як акцентував знавець, «йде постійний натяк, що повтор» Великої угоди «між лідером США і лідером Росії не тільки може, а й повинен відбутися».

У цьому, на думку Ілларіонова, і полягає основний меседж Володимира Путіна: «Саме цього він і хоче: так, давайте домовимося, нарешті повирішуємо всі питання».

У звʼязку з цим, як зазначив знавець, Путіну доводиться «постійно привертати увагу до себе і посилати сигнали, що він володіє не меншим ресурсом, а якщо і меншим, то набагато ефективніше його використовує, і готовий виробляти набагато більше збурень, ніж будь-хто».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!