Зміни до Конституції готуватимуть блоками — Гройсман

Конституційна комісія розпочне роботу з напрацювання змін щодо децентралізації влади в Україні.

Про це під час першого засідання Конституційної комісії повідомив голова комісії та спікер Верховної Ради Володимир Гройсман, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми розпочнемо роботу з децентралізації влади, будемо займатися й іншими питаннями Конституції. Зокрема правосуддям, правами людини. Хочу зазначити від самого початку, що деколи нам говорять про те, що децентралізація послабить державу, але це абсолютно не так. Децентралізація зробить Україну сильною, а реформа державного управління в цілому забезпечить надійну й ефективну модель управління нашою державою»,— запевнив він.

Голова Конституційної комісії також пояснив, що зміни до Конституції готуватимуть блоками: «Ми можемо говорити про повну зміну Конституції, а можемо говорити про те, що ми буде працювати блоками, будемо напрацьовувати рішення по мірі їх готовності та обговорення, причому з широким залученням громадськості».

Гройсман переконаний, що Конституційна комісія розробить конкретний план щодо внесення змін до Основного Закону.

«Ми зможемо сформувати дуже якісний робочий план, в результаті якого будуть конкретні зміни Основного Закону держави, який дозволить нам впроваджувати реформи… Думаю, що буде абсолютно доцільно, коли ми почнемо працювати професійними групами, які дозволять проводити відповідні зміни і досягати мети, яка стоїть сьогодні перед нами»,— додав він.

Спікер також запевнив, що зміни до Конституції допоможуть перетворити Україну на європейську державу: «Зараз триває боротьба за наше з вами європейське майбутнє, за те, щоб врешті-решт перетворити країну на сучасну європейську державу, цінністю в якій буде людина та її права, що зможуть забезпечити реформи. Саме зміни до Конституції забезпечать те, що цей шлях буде незворотній».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!