ЄС має приділяти Україні більше уваги - Сорос

Євросоюз має приділяти більше уваги Україні, оскільки те, як ЄС виглядатиме через 5 років, вирішиться протягом найближчих трьох-п’яти місяців. Про це у статті для німецької газети Die Welt заявив американський фінансист і меценат Джордж Сорос, передає Dw.de.

За його словами, якщо з вирішенням довготривалої кризи у Греції від самого початку було багато плутанини, то з Україною — інша ситуація.

«Росія Володимира Путіна є агресором, і Україна, яка захищає себе, захищає також цінності і принципи, на яких заснований ЄС»,— зазначив Сорос.

Також він зауважив, що Європа «сприймає Україну як ще одну Грецію» і надто зайнята проблемами останньої. На його думку, це є неправильним підходом, який призведе до хибних результатів.

При цьому, на думку Сороса, Путін не хоче отримати в Україні військової перемоги, за якої він відділить частину території і буде змушений нести за неї відповідальність.

«Він швидше прагне досягти фінансового і політичного краху, який дестабілізує ситуацію в Україні, і відповідальності за який він зможе уникнути»,— зазначає Сорос.

За його словами, Путін уже двічі довів це, перетворивши військову перемогу на перемир’я, маючи на увазі мінські домовленості. Зараз Україна перебуває на межі виживання, зазначає Сорос, і Путін може обирати між гібридною війною та гібридним миром, а Україна та її союзники можуть лише реагувати на це.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!