Нардеп: бізнес Клюєвих хочуть купити китайці. Документ

Фірма CNBM International Energy Pte, яка є сінгапурським дочірнім підприємством китайської корпорації CNBM International, звернулася до АМКУ з проханням погодити купівлю компаній Андрія і Сергія Клюєвих.

Про це йдеться у відповіді АМКУ на вимога що народного депутата від БПП Сергія Лещенка, яку він опублікував у блозі на «Українській правді».

«Сімʼя Клюєвих хоче збути свої активи. Голова Адміністрації президента Януковича, який втік у Москву, і його брат-депутат розпродують українські підприємства, побудовані на корупційних звʼязках у владі»,— зазначає Лещенко.

Йдеться про 6 фірм, що володіють парками сонячних електростанцій в Одеській і Миколаївській областях: «Восход-Солар», «Нептун-Солар», «Франко-Солар», «Франко-Піві», «Дунайска СЕС-1», «Дунайська СЕС-2».

«Без схвалення Антимонопольного комітету операція не може вважатися завершеною. Проте китайці вже ходять на зустрічі з українськими чиновниками і депутатами, розповідаючи, що вони вже нові власники активів Клюєва, тому що… забрали його за борги»,— повідомив нардеп.

«Звичайно, це не так,— продовжує Лещенко.— Клюєви дійсно залучали китайське фінансування у свої проекти сонячної енергетики. Але так само вони, використовуючи статус придворних у Януковича, отримували вигідні кредитні лінії в державних Ощадбанку і „Укрексімбанку“, які теж тепер не обслуговують».

Депутат нагадав, що брати Клюєви знаходяться під санкціями Євросоюзу, в рамках яких Австрія наклала арешт на всі їхні активи,— в тому числі й Activ Solar: «Все, що треба Клюєвим — це дочекатися скасування санкцій Євросоюзу».

«А санкції Євросоюзу проти Клюєвих продовжать лише в разі предʼявлення їм підозри в економічних злочинах. Розгін Майдану або ухвалення законів 16 січня тут не спрацюють. Ось чому важливо висунути звинувачення проти Клюєвих у корупційних діяннях»,— підсумував Лещенко.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!