Сили АТО заблокували Слов"янськ і затримали диверсанта ГРУ РФ "Абвера", - Крутов

"Сьогодні ми маємо повний контроль над зовнішнім радіусом цього міста, де встановлено 14 блокпостів, контрольованих силами АТО", - повідомив він на брифінгу в суботу, передає Інтерфакс-Україна.

Українські силовики повністю контролюють зовнішній радіус Слов'янська і всі прилеглі автомагістралі, повідомив керівник Антитерористичного центру Василь Крутов. Також Служба безпеки України знешкодила низку снайперських груп в адмінбудинках Слов'янська.

Крутов відзначив, що під контроль узята телевежа Слов'янська, внаслідок чого було відключено мовлення російських телеканалів.

"Таким чином, заблокувавши Слов'янськ, нам вдається не допустити проходження диверсійних груп у бік міста, пересування зброї і матеріальних ресурсів. Зараз під контролем знаходяться основні автомобільні магістралі, які в даний момент контролюються силами АТО", - сказав керівник Антитерористичного центру.

"Одночасно із закріпленням сил АТО на блокпостах і стратегічних об'єктах, штабу АТЦ вдалося не допустити виведення з ладу бойовиками системи енергопостачання залізниці на ділянці у напрямі Слов'янська, зірвати спробу передачі супротивникові зброї і грошових коштів в Слов'янську і Краматорську, знешкоджувати активних сепаратистів - зв'язного "Стрільця" з позивним "Ромашка", а також гнізда снайперських груп, що знаходяться в адмінбудівлях і житлових будівлях Слов'янська", - розповів Крутов.

Він нагадав, що силовикам вдалося не допустити виведення бойовиками з ладу систему енергоживлення залізниці у напрямку Слов'янська.

"Попереджено також спроби отруєння диверсантами питної води у Горлівці", - зазначив він.

"Внаслідок злагоджених дій сил АТЦ було виведено з-під обстрілу колону 95ї окремої аеромобільної бригади - 12 БТРів та 5 автомобілів", - зазначив Крутов.

Також було зірвано спроби бойовиків заблокувати прохід підрозділів АТО через мости поблизу села Андріївка та Рубіжне і блокувати міським транспортом центральні вулиці Краматорська.

Попереджено спробу штурму терористами приміщень 156 зенітного полку у Донецьку.

Крутов нагадав, що АТО проходить в надскладних умовах, коли частина місцевого населення використовується терористами в якості живого щита.

"Якщо говорити відверто – Україна зіткнулася з раніше неіснуючою практикою в жодній країні. Якби не це, ми б давно вирішили головне завдання - звільнення наших міст і сіл від сепаратистів і терористів", - зауважив він.

Крім того, співробітники Служби безпеки України затримали найближчого помічника одного з організаторів диверсійно-розвідувальної групи Головного розвідувального управління Ззбройних сил Росії з позивним "Абвер".

"Нами зараз затриманий найближчий помічник одного з організаторів диверсійно-розвідувальної групи Головного розвідувального управління Озброєних сил Росії "Абвер", - повідомив Крутов.

За його словами, в даний час із затриманим проводиться комплекс оперативно-слідчих дій і найближчим часом буде оприлюднена інформація відносної організації сепаратистських акцій на території України.

У свою чергу представник прес-центру СБУ Катерина Косарєва проінформувала, що це громадянин України, який був завербований російською розвідкою в Криму і отримав відповідну розвідпідготовку.

За інформацією СБУ, він повинен був під виглядом представника праворадикальних націоналістичних структур організовувати провокації в східних регіонах України і розпалювати антиукраїнські настрої.

Раніше повідомлялося, що диверсант з позивним "Абвер" був одним з ключових учасників злочинної диверсійної "групи Стрільця" - групи, якою керує полковник, громадянин РФ Ігор Гіркін(Стрєльцов).

Також встановлено, що диверсантом з позивним "Абвер" ("Адлер") є громадянин РФ Здрілюк Сергій Анатолійович. Ця особа має також паспорт громадянина України. У повідомленні відмічено, що Здрілюк народився у Вінницькій області, тривалий час проживав в Криму.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!