Як римується нова доктрина Обами з готовністю допомогти Україні?

Барак Обама вирушає у 4-денне турне Європою. Американський президент відвідає Польщу, де зустрінеться з новообраним українським президентом Петром Порошенком, Бельгію та Францію. У Нормандії він візьме участь в урочистостях з нагоди 70-річчя від дня висадки союзників. У Бельгії на Обаму чекають лідери ”Великої сімки”, з якими він планує обговорити шляхи зниження залежності Європи від російських енергоносіїв та висловити рішучу позицію стосовно кризи в Україні.

”Я думаю, ми ще й досі намагаємося зрозуміти, якою саме є міжнародна політика президента Обами. І це після 6 років його президентства. Його політика визначається не тими критеріями, якими визначалася політика його попередників. І він ясно дав це зрозуміти під час виступу у військовій академії ”Вест-Пойнт”. Але в такому випадку потрібно відверто заявити, яку саме політику ви відстоюєте,” – каже експерт Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Обама заявив, що готовий робити все можливе для найменшого втручання США до міжнародних конфліктів. Тепер лідери ЄС прагнуть дізнатися, як ця доктрина спрацює у врегулюванні кризи в Україні.

”У 70-ту річницю висадки союзників у Нормандії так і не зрозуміло, чи готова Америка як і раніше платити високу ціну за свободу. Новостворена Обамою доктрина має на меті утримати країну від конфліктів. Тепер президент має пояснити свою політику на нормандських берегах,” – передає з Вашингтона кореспондент euronews.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!