Викрадених членів ОБСЄ утримують в якості живого щита — ЗМІ

Викрадені 29 травня члени спеціальної моніторингової місії ОБСЄ досі силою утримуються в Сєвєродонецьку в будівлі колишнього інституту «Хімтехнологія», розташованого за адресою Вілесова, 1.

Про це Укрінформу повідомив редактор міської інтернет-газети svsever.lg.ua Олексій Свєтіков.

«Є підстави вважати, що основною метою утримання є використання міжнародних спостерігачів в якості живого щита, щоб запобігти можливому обстрілу цієї будівлі українськими військовими. Утримують спостерігачів ОБСЄ озброєні групи (які включають, у тому числі, громадян Росії), що не контролюються так званим „урядом Луганської народної республіки“. Вирішення проблеми звільнення цієї групи з місії ОБСЄ знаходиться, за нашою оцінкою, в Москві»,— уточнив Свєтіков.

За його інформацією, командиром гарнізону щодо захисту Сєвєродонецька є житель міста Стаханов, колишній муляр Павло Дрьомов. У загоні, за його словами, бійці зі Стаханова, Красного Луча, Антрацита, Запоріжжя та Криму. Сам Дрьомов, з його публічних заяв, виконує накази генерала Козіціна.

Отаман «Всевеликого Війська Донського, генерал-армії Козацьких військ» Микола Козіціна безпосередньо організовує і керує вторгненням бойовиків — громадян Росії (в основному — козаків) в Луганську область. Оплотом російських козаків-інтернаціоналістів є місто Антрацит, «прикрашене» вивішеним триколором «Великого Війська Донського»​.Над Сєвєродонецьком такого прапора поки немає, але козаки складають основу загону Олексія Мозгового, який десять днів тому брав участь у захопленні Лисичанська, а вчора скоїв набіг на сєверодонецький аеропорт.

Ось ці дві групи іногородцев і контролюють сьогодні де-факто Сєвєродонецьк. При цьому вони поки мирно уживаються в одній будівлі інституту «Хімтехнологія» з третьою групою — власне сєвєродончан.

Нагадаємо, що 29 травня на виїзді з Сєвєродонецька були затримані 4 іноземця — члена спеціальної місії ОБСЄ та їхній перекладач.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!