Міноборони Індії: літаки Ан-32 в Україні не пропадали

Міністерство оборони Індії спростувало інформацію про те, що п’ять військово-транспортних літаків Ан-32 після модернізації не повернули індійським ВПС з посиланням на офіційний сайт відомства.

“Повідомлення в ЗМІ про індійських військових літаках, зниклих під час модернізації, безпідставні. І це підтверджено ВПС Індії. Остання партія з п’яти Ан-32, які були спрямовані на Україну для ремонту, знаходиться на заводі в Україні”, — йдеться в повідомленні.

В оборонному відомстві Індії додають також, що під час виконання контракту дійсно були затримки в модернізації літаків “у зв’язку з недоступністю окремих компонентів, що є результатом триваючого політичного протистояння між Україною та Росією”.

Нагадаємо, Індія і українське державне підприємство “Укрспецекспорт” уклали в 2009 році договір, згідно з яким український “Авіаційний науково-технічний комплекс імені Антонова” повинен був модернізувати 105 літаків Ан-32 індійських ВПС.

Модернізація включала в основному заміну авіоніки (бортового радіоелектронного обладнання). Сума договору становить 400 мільйонів доларів, всі роботи повинні бути виконані до 2017 року.

Наприкінці березня портал “Defense News” з посиланням на представника індійських ВПС повідомив, що з 40 літаків типу Ан-32, доставлених в Україну для ремонту, після призупинення виконання договору українською стороною в Індію були повернуті тільки 35 з них, а місце знаходження інших п’яти літаків нібито було невідомим.

У ДП “Антонов” спростували такі повідомлення. Згідно з угодою 2009, уточнили на підприємстві, “40 літаків модернізуються на ДП” Завод 410 ГА "і 65 — в Індії, на заводі в Канпурі; до теперішнього часу завершено роботи по 35 літакам, які вже передані ВПС Індії; в Україні перебувають 5 літаків, що підлягають доопрацюванню.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!