Міносвіти скоротить кількість ВНЗ до 260-270 закладів, - Квіт

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт в інтервʼю «РБК-Україна».

До закінчення поточного навчального року кількість вищих навчальних закладів (ВНЗ) в Україні скоротиться до 260-270 установ.

«Кількість ВНЗ уже зменшилася до 317 — це зробив сам закон („Про вищу освіту“). Він відокремив університетську освіту від тієї, що надається у коледжах і технікумах, що раніше трактувалися як вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації»,— зазначив міністр.

За словами Квіта, деякі технікуми і коледжі вже увійшли в структуру університетів і займаються профорієнтацією для ВНЗ.

«До кінця цього навчального року ми позбавимо ліцензій ще кілька десятків вищих навчальних закладів, які неспроможні надавати якісну освіту. У багатьох нічого немає, окрім назви»,— підкреслив міністр.

За словами Квіта, Національна агенція з забезпечення якості вищої освіти почне працювати вже в 2015 р.

«Зазначена агенція — це новий незалежний орган, в якому взагалі не буде представників Міністерства, тобто держави. Всі члени обиратимуться за квотним принципом — від державних, комунальних і приватних ВНЗ, від студентів, Національної та галузевих академії наук, працедавців»,— підкреслив він.

Квіт підкреслив, що в Нацагенції вперше будуть представлені чотири представники від працедавців.

«Агенція буде впливати на процеси ліцензування та акредитації, брати участь у формуванні змісту освіти,— співпраця університетів з ринком праці буде все тісніша»,— додав він.

Раніше міністр освіти й науки Сергій Квіт прогнозував позбавлення ліцензії кількох десятків вищих навчальних закладів до кінця 2015 року.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!