Кримськотатарський канал ATR примушують до закриття

Представники кримськотатарської громади Криму попередили у п’ятницю, 27 березня, що їх примушують закрити свій незалежний телеканал ATR на початку наступного місяця. Це вони пояснюють кількаразовою відмовою російських наглядових органів надати їм відповідну ліцензію на мовлення, повідомляє інформагенція AFP.

Російські відомства багаторазово відхиляли заяву про реєстрацію кримськотатарського телеканалу ATR, мотивуючи це помилками в самій заяві. Керівництво каналу попереджає, що змушене буде закрити його з 1 квітня.

У п’ятницю, голова компанії, якій належить єдиний телеканал кримськотатарської громади Криму, Ельзара Іслямова заявила в інтерв’ю журналістам AFP, що з 1 квітня канал треба закривати, адже Роскомнагляд відмовив їй у реєстрації. Навіть якщо каналові і не забракне сил та ресурсів на продовження роботи, представники владних структур РФ можуть звинуватити його у нелегальній діяльності та можуть відкрити карні справи. «Тоді нам загрожуватиме штраф обсягом понад півмільйона рублів та, що важливіше, конфіскація нашого обладнання»,— зазначила Іслямова.

Роскомнагляд чотири рази відхиляв заяву на реєстрацію

Російське відомство Роскомнагляд чотири рази відмовляло у реєстрації ATR, стверджуючи, що заяви про реєстрацію містять помилки. За словами Іслямової, це трапилося навіть після того, як вони найняли адвокатів з Москви, які спеціалізуються на роботі ЗМІ. Тож канал проводить телевізійну просвітницьку кампанію під назвою «Не вбивайте ATR!».

За словами Іслямової, багатьом людям дуже важко від думки про закриття каналу. «Багато просто плачуть перед камерами»,— запевняє вона. «Усі вони кажуть, що ATR — це їхнє національне надбання, їхня надія на майбутнє, гарантія того, що їхня рідна мова та культура зберігатимуться та розвиватимуться»,— зазначає Іслямова, слова якої наводить агенція.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!