Парубій: Під час анексії Криму у Київ ішла відверта дезінформація

Перший віце-спікер Андрій Парубій розповів про ситуацію у власних структурах, зокрема силових, у момент перед окупацією Криму Росією, коли він був секретарем РНБО.

Про це він сказав в інтервʼю «Українській правді».

«Сьогодні про багато речей ми можемо говорити більш відверто, ніж рік тому. Хочу нагадати про атмосферу того періоду, коли ми зайшли в Верховну Раду. Не те що військових, в Києві не було жодного міліціонера. Нас інколи питають, чому ми не відправили до Криму спецназ або військових. Ніби в Києві туди і назад марширувала армія і спецназ, а ми їх не відправляли. Та не було в Києві жодного міліціонера!» — наголосив віце-спікер.

За його словами, ситуація була вкрай складною, прогнозувати розвиток подій було практично неможливо. «Треба розуміти, в той період багато хто ще не знав, як воно і куди хитнеться. А ми бачили репортажі про те, що дають дозвіл на введення російських військ. Бачили, що стоять російські підрозділи біля Чернігова, Харкова, Сум, Донецька, Луганська, в Придністровʼї і в Криму. Ми не знали, де буде головний удар противника. Чи він буде в Криму, чи з Чернігова, звідки кілька годин танкового ходу до Києва. Ми шукали, чим захистити Київ. Розробляли детальний план, як захистити столицю, якщо танки підуть на Київ з Чернігова»,— зазначив Парубій.

Він також підкреслив, що всі силові структури в Україні були насичені російськими агентами, а в Криму силовики повністю перейшли на бік окупанта.

«Тобто дійсно ми там мали силові структури, які були формально українськими, а реально перебували на боці супротивника. Пам’ятаю, в перші дні роботи секретарем РНБО я був в шоці від того, коли зрозумів, що мені надіслали зумисно неправдиві розвіддані щодо подій в Криму. Тобто спецканалами української держави на найвищий рівень надсилалася дезінформація»,— обурюється Парубій.

Він також зазначив, що понад 50 відсотків кримських військових зрадили присязі та перейшли на бік ворога.

Водночас екс-секретар РНБО визнав, що не може сказати, що зробив усе, що міг. «Ні, звичайно, ні. Бо ситуація дуже нестандартна. Ситуація, коли нема правоохоронних органів, армії, СБУ, коли доводиться ухвалювати просто нестандартні рішення. От я скажу, як ми зупинили їх на півночі Луганщини — просто почали самі захоплювати районні адміністрації. Ну, ніякий військовий стратег і ніяка наука такого не описували. Ми бачимо, вони беруть район за районом. Що робити? Кажу: „Хлопці, давайте захоплювати ці районні адміністрації, поки вони ще їх не захопили самі“. І ми почали самі захоплювати наші українські районні адміністрації. Тобто цілковито ірраціональне, нестандартне рішення»,— розповів Парубій.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!