Росія об"єднує нацистів з усієї Європи — Gazeta Wyborcza

Москва намагається обʼєднати в Європі усіх крайніх націоналістів, створюючи своєрідний «Націнтерн» (націоналістичний інтернаціонал) на кшталт існуючого в часи комунізму Комінтерну (комуністичного інтернаціоналу).

Таким чином на шпальтах польського видання Gazeta Wyborcza у статті «Націоналісти усіх країн обʼєднуйтеся в Росії!» коментується проведення у неділю в Санкт-Петербурзі міжнародного зʼїзду крайніх правих сил Європи під назвою «Міжнародний російський консервативний форум».

Як наголошує видання, ця подія відбувалася в «абсолютно сюрреалістичних реаліях», оскільки форум неофашистів зібрано за кілька тижнів до відзначення в Москві 70-річчя перемоги над фашизмом і в місті, яке два з половиною роки і коштом півтора мільйона жертв витримало облогу військ Вермахту.

Часопис зазначає, що націоналістично налаштована молодь з країн Європи за гроші Москви створюватиме «постійний координаційний комітет», який ставитиме собі за мету «відновлення партнерських відносин ЄС і Росії».

«Крайні націоналісти здатні до місії з демонтажу Європи, а у Кремлі вірять, що Москві простіше буде впоратися з окремими європейськими столицями, ніж з обʼєднаним фронтом ЄС»,— констатує видання.

Обрання Москвою таких партнерів для діалогу часопис називає «непристойним» з огляду на російську пропаганду про «укрофашистів» і «відродження нацизму в Європі». Видання називає дивним, що до виступу під час форуму запрошується, наприклад, голова націонал-демократичної партії Німеччини Удо Фойгт, який є відомими шанувальником Гітлера, часто вживає расистські висловлювання і є прихильником приєднання до Німеччини частини території Польщі. У Санкт-Петербурзі зʼявилися також представники грецької партії «Золотий світанок», яка у свої ряди приймає лише «арійців» і використовує нацистську символіку, зауважує газета.

Москва розраховує, що завдяки її фінансовій підтримці крайні праві в Європі зміцняться і відстоюватимуть інтереси Росії, як свого часу інтереси Сталіна відстоював Комінтерн. «І про це слід памʼятати, коли представники Росії говоритимуть нам про відродження фашизму в Україні, яку підтримує Європа»,— резюмував часопис.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!