ЄС фактично продовжив санкції проти Росії до кінця року — євродепутат

Незважаючи на те, що всередині ЄС існують певні протиріччя, головне досягнення Обʼєднаної Європи полягає в тому, країни-члени шукають і знаходять консенсус.

Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу висловив депутат Європарламенту Гельмут Шольц (Helmut Scholz).

«Я вважаю дуже позитивним досягненням в Європі те, що протиріччя вирішуються шляхом переговорів, а не військовими засобами, як, на жаль, занадто часто траплялося в минулому»,— сказав політик.

«Цілком природним процесом» є, на переконання Шольца те, що інтереси держав-членів нерідко розходяться в позиціях.

«Якщо, наприклад, маленька країна, розвивала економічні відносини, скажімо, з Росією, особливо в галузі сільського господарства, і опинилася в складній макроекономічній ситуації, вона зовсім по-іншому буде дивитися на ситуацію з обмежувальними заходами проти Росії і наслідки російських контрзаходів, ніж великі країни ЄС, які легше можуть впоратися з власними економічними втратами»,— пояснює він.

Впливати на такі країни ніхто, включаючи таких сильних гравців ЄС, як Німеччина не може. Але є механізм Спільної зовнішньої політики та політики безпеки (СЗПБ), з яким, до слова нагадує євродепутат, Україна повинна зближувати свої позиції, відповідно до розділу 7 Угоди про Асоціацію.

Цей механізм передбачає те, що суверенні держави-члени повинні «сісти за стіл і разом виробити спільне рішення», і це відбувається: на засіданнях Ради Європи, в ході зустрічей міністрів закордонних справ, на самітах.

«Країни постійно повинні спілкуватися і вести переговори в рамках СЗПБ»,— наполягає політик.

Подібний колективізм повною мірою проявив себе в ході нинішньої (19-20 березня) зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі, вважає європарламентар, коли учасники саміту схвалили підсумковий документ, в якому записано: «ЄС погодився, що дія обмежувальних заходів проти РФ… має бути чітко привʼязане до реалізації Мінських домовленостей, враховуючи, що такі повинні бути реалізовані до 31 грудня 2015 року».

Цим дійсно продовжується дія санкцій, незважаючи на те, що в програмі саміту значилося лише політичне обговорення цього питання, але не прийняття юридичних рішень. Учасники змушені були погодитися з такою постановкою питання, незважаючи на спроби ряду країн, зокрема, Італії, Іспанії, Угорщини та Греції піддати сумніву ефективність санкцій, пояснює Шольц.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!