Європа хоче змусити Кремль відповідати за виконання Мінська-2

Європейська рада наголосить на відповідальності керівництва Росії у повному виконанні мінських домовленостей.

Про це йдеться у проекті рішення саміту ЄС, який проходить 19-20 березня у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Європейська рада закликає усі сторони швидко і у повному обсязі імплементувати мінські домовленості та дотримуватися своїх зобов’язань, а також підкреслює відповідальність керівництва Росії у цьому зв’язку»,— зазначено у проекті документу, який є у розпорядженні агентства.

Наголошується, що ЄС готовий підтримати цей процес, зокрема, стосовно спроможності ОБСЄ проводити моніторинг і верифікацію мінських домовленостей, а також продовжить докладати зусиль із сприяння вирішення проблемних питань у тристоронньому форматі у сфері енергетики та імплементації поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі ЄС-Україна.

Європейські лідери також виступають за продовження підтримки реформ в Україні разом із іншими міжнародними донорами у відповідності до умов МВФ.

«Європейська рада закликала якнайскоріше ухвалити третій пакет макрофінансової допомоги Україні (1,8 млрд євро — ред.)»,— також планують заявити глави держав та урядів ЄС.

Лідери планують наголосити на необхідності відповіді на виклики дезінформаційних кампаній, які проводить Росія та доручити високому представнику Євросоюзу Федеріці Могеріні разом із країнами-членами та інституціями ЄС підготувати до червня план дій із стратегічної комунікації з метою підтримки свободи ЗМІ.

До проекту висновків Європейської ради також включений пункт про подальшу політику ЄС відносно санкцій проти Росії. Але цей розділ поки що пустий і містить позначку «має бути доповнений».

Своє рішення з цього питання лідери планують оголосити за результатами першого дня засідання. Як очікується, режим санкцій, який спливає у червні-липні буде поставлений у повну залежність від виконання Росією домовленостей Мінська-2.

У погодженому лідерами Німеччини і Франції плані, який за підтримки президента Європейської ради Дональда Туска запропоновано розглянути учасникам саміту, особливий наголос робиться на відновленні Україною контролю на ділянках кордону з РФ.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!