«Батьківщина» вимагає звіту Мін"юсту щодо звернення до Гааги

Керівник фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко вимагає, щоб Мінʼюст разом з Премʼєр-міністром та генпрокурором прозвітували про те, що робить Україна для звернення до Міжнародного суду в Гаазі.

Про це вона заявила з трибуни Верховної Ради, передає кореспондент Укрінформу.

«У нас сьогодні є всі підстави звернутися до Міжнародного кримінального суду в Гаазі і втягнути керівництво Російської Федерації в кримінальний міжнародний процес, притягнути їх до відповідальності… Я вимагаю від керівництва Верховної Ради завтра або в пʼятницю запросити міністра юстиції, уряд, Премʼєр-міністра, генпрокурора для звіту про те, що ми робимо для звернення до Гаазького трибуналу. Притягнути Путіна й оточення до відповідальності реально»,— сказала Тимошенко.

Також керівник «Батьківщини» наголосила на необхідності звіту уряду щодо застосування санкцій до Російської Федерації.

У свою чергу Володимир Гройсман запевнив, що сьогодні передасть її звернення до уряду.

«Я сьогодні офіційно направлю звернення в Кабмін. Можлив, ці питання необхідно підняти під час запитань до уряду в пʼятницю»,— сказав Гройсман.

Також спікер доручив, щоб профільні комітети Ради разом з Міністерством закордонних справ і Мінʼюстом вивчили питання про те, які рішення у контексті звернень до Гаазького трибуналу може прийняти український парламент.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!