Уряд Німеччини планує виділити додаткові кошти на зведення саркофага на Чорнобильській АЕС

Уряд Німеччини має намір виділити додатково 18 мільйонів євро для будівництва нового саркофага на Чорнобильській АЕС. Берлін таким чином хоче показати приклад іншим донорам проекту.

Німецький уряд має намір виділити додатково близько 18 мільйонів євро на зведення нового саркофага над зруйнованим реактором Чорнобильскої атомної електростанції, повідомляє інформаційне агентство dpa. Агентство посилається на проект бюджету міністерства охорони навколишнього середовища, оприлюднений у вівторок, 17 березня. Проект бюджету підготувало міністерство фінансів Німеччини. В проекті документа зазначається також, що упродовж наступних чотирьох років — з 2016 по 2019 рік — Німеччина надаватиме щорічно 4,5 мільйона євро на роботи з санації на електростанції.

У повідомленні агентства нагадується, що у 1997 році країни «великої сімки» (G7) дійшли згоди щодо створення фонду для фінансування будівництва саркофага над четвертим блоком Чорнобильської АЕС. Однак оскільки для зведення саркофага у фонді бракує сотень мільйонів євро, то Німеччина — в рамках головування в G7 — має намір таким чином підштовхнути збирання необхідних коштів. Цього тижня держсекретар міністерства охорони навколишнього середовища Німеччини Йохен Флясбарт повинен відвідати Чорнобиль, аби на місці отримати уявлення про стан справ на станції, зазначається в повідомленні dpa.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!