Заходу потрібна стратегія на випадок наступу Росії на Маріуполь — NYT

Сполучені Штати і Європа мають невідкладно вибудувати спільну стратегію стримування Росії у разі, якщо вона продовжить наступ на Маріуполь з метою створення сухопутного коридору до Криму.

Про це йдеться в публікації американського видання The New York Times, яка вийшла під заголовком "Путін та «Маріупольський тест», передає власний кореспондент Укрінформу.

«Канцлер Німеччини Ангела Меркель зараз у широкого загалу асоціюється з домовленістю про припинення вогню, і до певної міри Німеччина розглядається як ключовий гарант того, що угода зберігатиметься. Деякі німецькі політики дали зрозуміти, що в разі порушення угоди про припинення вогню їм доведеться переглянути свою політику. Таким порушенням може стати наступ проросійських сепаратистів на Маріуполь, що спричинить серйозний перегляд європейської політики»,— зазначається в публікації.

Враховуючи ці реалії, «скоординована трансатлантична ініціатива може і обʼєднати Захід, і стримати Путіна від продовження його політики», яка, ймовірно, має одну з основних цілей — пробити сухопутний шлях із Росії до Криму.

«Західна ініціатива — назвімо її Маріупольським тестом — вимагатиме від Сполучених Штатів зараз досягти угоди з Німеччиною та рештою Європи про те, як Захід реагуватиме, якщо Путін зробить крок у бік міста (Маріуполя. — Ред.)»,— йдеться в статті.

На думку авторів, американські та європейські лідери «мають невідкладно вибудувати ефективну систему стримування планів Путіна щодо Новоросії». Це не має включати присутність військ НАТО в Україні, оскільки таку ідею мало хто підтримує у Європі та Америці, як на урядовому рівні, так і в суспільстві. Але будь-який план, щоби стримати Росію, має бути жорстким та ефективним, зазначається в статті.

За таких обставин Київ має отримати летальну зброю та додаткові навчання — не тільки зі США, а й із європейськими країнами. Крім того, потрібно накласти жорсткі економічні санкції, підкреслюють автори публікації. «Захід має публічно обговорювати можливість відключення Росії від системи SWIFT, яка базується в Брюсселі,— йдеться в матеріалі.— Цей крок може паралізувати й так розхитану російську економіку». До цього необхідно додати запровадження нових суворих візових обмежень для росіян, які подорожують у країни Заходу.

«Якщо ж режим припинення вогню протримається, а Україна відновить повний контроль над своєю територією, Захід може поступово послаблювати санкції. Путіну треба дати стимул, щоб відступити. Але це може бути зроблено без сприйняття того, що Кремль придбав шляхом насильства»,— наголошується в публікації.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!