Адвокат Савченко розповів, чому до неї не пускають українських лікарів

Українських лікарів не пускають до Надії Савченко, яку зараз утримують у московському СІЗО, оскільки вони можуть дати медичні підстави для зміни запобіжного заходу льотчиці.

Таку думку в ефірі Громадського висловив адвокат Савченко Марк Фейгін.

Як пояснив адвокат, кримінально-процесуальне законодавство Росії передбачає, що якщо стан здоров’я обвинувачуваного, якого утримують в СІЗО, погіршується на стільки, що потрапляє під перелік захворювань, які несумісні із утриманням під вартою, то запобіжний захід має бути змінений.

«А як думає слідство та ті, хто замовляє це все — ага, приїдуть українські лікарі, з нашого дозволу, зроблять висновок про який-небудь гострий панкреатит, який є в цьому списку… І тоді, базуючись на цьому, ми (захист) маємо право просити перед судом, напряму звертатися до суду, і вимагати змінити запобіжний захід. Саме тому перед кожним засіданням в’язничні лікарі видавали довідку про її задовільний стан здоров’я, щоб захист не апелював до медичних показників»,— розповів захисник.

Нагадаємо: сьогодні Надія Савченко заявила, що якщо до кінця тижня до не ї не допустять українських лікарів і не скорегують вихід з голодування, вона знову почне голодувати. Савченко наголосила, що в’язничні лікарі вводять нові й нові продукти, які їй не завжди можна і від яких у льотчиці розпочався гострий панкреатит.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!