Експерт пояснив нерішучість Заходу: Бояться ядерної бомби з Росії

Західні країни не втручатимуться у збройний конфлікт між Україною та Росією, бо Москва може застосувати ядерну зброю.

Таку думку висловив професор Інституту досліджень проблем миру в Осло (Норвегія) Павєл Баєв у дослідженні на замовлення Французького інституту міжнародних відносин (IFRI), повідомляє Укрінформ.

«У разі такого розвитку сценарію (масштабної інтервенції в Україну з боку Росії.— Авт.) адекватної відповіді НАТО не буде саме у зв’язку із можливістю локального застосування росіянами ядерного компонента»,— зазначив знавець.

Посилаючись на власні джерела в міністерстві оборони Франції, він зауважив, що «червоною лінією» для «адекватної відповіді» буде лише «напад на державу-член НАТО, але це не випадок України».

Водночас, у європейських столицях з тривогою спостерігають за військовими діями та агресивною політикою Росії як в Україні, так і за її межами, вважає знавець. Зокрема, європейців непокоять провокаційні польоти стратегічних бомбардувальників Ту-95 над Ла-Маншем, Атлантикою, а також активність російських підводних човнів в акваторії Середземного моря та біля берегів Шотландії, де розташована стратегічна база Фаслейн.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!