У Сімферополі перенесли засідання суду щодо активістів з акції пам"яті Шевченка

Засідання суду у справі сімферопольських активістів, затриманих 9 березня під час акції до 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, перенесли на 11 березня. Як повідомляє сайт Крим.Реалії, 10 березня засідання почалося з півторагодинним запізненням. Активісти прийшли в українських вишиванках, з жовто-синіми стрічками і без адвокатів. Засідання тривало не більше години. Як підсумок — активістів вирішили судити окремо, призначивши засідання на вечір 11 березня.

При цьому суддя взяла до уваги прохання активістів дати їм час на ознайомлення з матеріалами справи. Один із активістів — Вілідар Шукурджієв, просив відстрочити суд на тиждень, але на знайомство з матеріалами погодилися дати лише добу.

9 березня активістів — Леоніда Кузьміна, Олександра Кравченка і Вілідара Шукурджієва затримали співробітники поліції Криму, за словами яких, приводом для цього стало використання на мітингу української символіки.

Активістів протримали у відділенні три з половиною години, після чого відпустили. Організатору мітингу Леоніду Кузьміну інкримінують статтю 20 Кодексу про адміністративні правопорушення Російської Федерації — порушення встановленого порядку організації або проведення зібрань, мітингів, демонстрації, ходи або пікетування.

На 10 березня в Сімферополі був призначений суд над активістами. Громадських діячів і пресу на засідання не пустили.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!