Австрія ставить під сумнів дієвість Східного партнерства

Австрія вимагає перегляду європейської політики сусідства й ставить під сумнів дієвість «Східного партнерства» ЄС.

Про це заявив міністр закордонних справ Австрії Себастіан Курц під час зустрічі зі своїми колегами з інших країн-членів ЄС у Ризі, повідомляє DW.

«На даний момент ми не лише на сході, а й на півдні ЄС переживаємо дуже багато нестабільності»,— наголосив міністр. На його думку, на тлі конфлікту в Україні, Сирії та Лівії має постати питання, чи «Східне партнерство» у тому вигляді, у якому його задумували, узагалі діє".

Курц переконаний, що метою оновленої європейської політики сусідства має стати створення миру та стабільності, «а не нових розмежувальних ліній в Європі».

Керівник австрійського дипломатичного відомства виступив також за залучення «сусідів наших сусідів» до переговорів. За його словами, слід припинити практику, коли політика ЄС стає «пробою на міцність для таких країн, як Україна, Грузія та Молдова».

Нагадаємо, європейська політика сусідства спрямована на поглиблення політичних та економічних відносин із країнами-сусідами Євросоюзу. «Східне партнерство» — зовнішньополітична ініціатива ЄС, яка поширюється на 28 держав-членів Євросоюзу та шість східноєвропейських сусідів ЄС — Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!