Європа готова стати на шлях зближення з Білоруссю

Євросоюз має намір змінити політику щодо Білорусі у бік потепління. Брюссель оцінив зусилля Мінська з врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це заявив на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС 7 березня в Ризі глава МЗС Латвії Едгарс Рінкевич, передає DW.DE.

«Видно потенціал для розширення і поглиблення відносин з Білоруссю»,— сказав він

Рінкевич додав, що в діалозі з Мінськом залишаються «невирішені проблеми», все-таки ЄС вважає можливим рухатися назустріч білоруській владі, передає агентство AP.

За оцінками Брюсселя, атмосфера між Євросоюзом і Білоруссю стала «позитивнішою» у звʼязку зі звільненням в країні частини політвʼязнів, початку переговорів про безвізовий режим і «важливу роль» Мінська у спробах мирного врегулювання кризи в Україні.

ЄС зазначає також, що своїми зусиллями у вирішенні ситуації на Донбасі білоруська влада боязко сигналізує про більшу відвертість до демократичних процесів.

Раніше ЄС запровадив проти Мінська санкції за переслідування інакодумців, порушення прав людини і відсутність демократичних і судових реформ. Президент Білорусі Олександр Лукашенко був оголошений у країнах Євросоюзу персоною нон-грата і «останнім диктатором в Європі».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!