Генпрокуратура може взятися за розслідування марнотратства дежпідприємств

Генпрокуратура може розпочати розслідування зафіксованих Державною фінансовою інспекцією випадків марнотратства на державних підприємствах.

Про це заявив у телеефірі нардеп «Блоку Петра Порошенка» Дмитро Добродомов, повідомляє прес-служба БПП.

«Ми маємо працювати, витягувати країну з кризи, а не красти. Тому усі звіти ДФІ я передам в Генпрокуратуру»,— пообіцяв нардеп.

За його словами, більшість державних закупівель на підприємствах здійснювались з порушенням закону та ознаками фіктивності розрахункових рахунків. Про це свідчать звіти Держфінінспекції, яка провела ревізію на основних державних підприємствах і виявила там численні збитки.

«Державна фінансова інспекція, більш знайома нам як КРУ, провела ревізію і в своєму звіті показала, як начебто на перший погляд збиткові підприємства витрачають кошти. «Енергоатом», маючи 3 млрд грн збитків, замовляє аудиторські послуги на суму 1,422 млн грн, інформаційні і консультативні послуги на 2,5 млн грн, обслуговування однієї одиниці транспорту, йде мова про автомобіль «Тойота Кемрі», 770 тис. грн на рік (це по старому курсу — 100 тис. доларів, що більше за вартість самого автомобіля»,— сказав Добродомов.

Він додав, що в довідках служби боротьби з економічними злочинами фігурують такі державні підприємства: «Укрспецекспорт», «Антонов» і багато інших.

«Є цілий перерахунок фіктивних фірм, конвертаційних центрів, зокрема Дніпропетровський конвертаційний центр, де цьому підприємству було відшкодовано ПДВ у розмірі 13,5 млрд грн. Думаю, якщо порахувати ці цифри, ми вже перевершили ту цифру, яку забрали в пенсіонерів»,— заявив Добродомов, коментуючи прийняті Радою зміни в пенсійне законодавство.

Нардеп також засудив відшкодування ПДВ підприємствам, які знаходяться зараз на непідконтрольній Україні території чи належать російським власникам. За його словами, лише Алчевському металкомбінату, власником якого є Рінат Ахметов, за грудень 2014 року відшкодували 271,9 млн грн, а російському підприємству «Русал Миколаївський глиноземний завод» повернули 200,4 млн грн.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!